Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet. Możliwość poprawy tych części ciała, które prowadzą do naszych najbardziej złożonych, jest jedyną opcją, którą wiele osób ma do życia bez wstydu. Dzięki wyszukanym zdobieniom możemy osiągnąć pewność siebie i pełen komfort. Przyjrzyjmy się leczeniu, które najczęściej wybierają kobiety i jakie przynosi im korzyści.

Powiększanie piersi

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie mogą obejmować różne partie ciała. Jednak pierwsze skojarzenie z tym tematem może skłonić nas do skupienia się na okolicy piersi. Powiększanie piersi to od wielu lat jeden z najpopularniejszych zabiegów. Model kobiecości ukazany w reklamie lub w mediach sprawił, że wiele kobiet z małym biustem ma kompleksy w tym punkcie. Panie, które poddały się temu zabiegowi, rzadko kiedy żałują swojej decyzji, zwłaszcza po tym, jak bardziej zainteresowała się nimi płeć przeciwna.

Powiększanie piersi można wykonać na różne sposoby. Zwykle wybierane są metody najmniej inwazyjne, oparte na działaniu kwasu hialuronowego i tłuszczów. Oczywiście najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się za pomocą implantów silikonowych. Ważne jest, aby implanty posiadały odpowiednią atestację, gdyż tylko taka atestacja gwarantuje uniknięcie powikłań.

Chirurgia nosa

Tak powszechnym zabiegiem medycyny estetycznej jak powiększanie piersi jest zmiana kształtu nosa. Nos jest uważany za kluczową cechę twarzy. Często to on decyduje o atrakcyjności naszego wizerunku. Dla wielu kobiet asymetryczny nos jest główną przyczyną niezadowolenia z wyglądu. Sama asymetria nie jest jedynym problemem, jaki kobiety zgłaszają na temat swoich nosów. Chirurg jest również odpowiedzialny za zmniejszenie i usunięcie garbu. Osoby poddające się zabiegom medycyny estetycznej często decydują się również na modelowanie czubka nosa czy redukcję ubytków.

Zabieg na opadające powieki

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej to często jedyny sposób na opadające powieki. Medycyna estetyczna jest również bardzo skuteczna w redukcji worków pod oczami. Okolica oczu jest niezbędna dla zachowania młodzieńczego wyglądu, dlatego te zabiegi cieszą się dużą popularnością. Operacja stała się koniecznością w czasach, gdy klasyczny makijaż nie był już w stanie ukryć naszych problemów z powiekami.

Nie jest to wyjątkowo skomplikowana operacja i można ją wykonać jedynie w znieczuleniu miejscowym. Warto jednak zdecydować się na oddanie się w ręce sprawdzonego specjalisty, gdyż widoczność blizny zależy od precyzji nacięcia powieki.

Liposukcja

Zabiegi medycyny estetycznej to również wszelkie zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Dobrym przykładem jest liposukcja, która polega na modelowaniu sylwetki za pomocą liposukcji. Zabieg jest tak łatwy do wykonania, że ​​nie wymaga nawet obecności anestezjologa. Co ważne, jest również całkowicie bezbolesny.

Podczas liposukcji tłuszcz jest rozkładany przez fale infradźwiękowe i w kolejnym etapie jest odsysany. Zabieg nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a klinikę możemy opuścić już po kilkudziesięciu minutach. Po zakończeniu całego procesu pacjentowi pozostaje jedynie poddanie się specjalistycznemu masażowi i kontroli medycznej.

Lifting

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu przede wszystkim odmłodzenie pacjenta. Najdokładniejszą metodą tego upiększania jest oczywiście chirurgia plastyczna. Zabieg polega na naciągnięciu luźnej skóry twarzy, dzięki czemu zmarszczki zostają zredukowane do minimum. Pierwsze zmarszczki na twarzy możemy zobaczyć już w wieku 25 lat. Dla wielu osób proces starzenia się skóry jest wręcz nie do zaakceptowania. Dlatego różne metody odmładzania zostały przyjęte przez ludzi. Samo Wniebowstąpienie obejmuje kilka rodzajów programów.

Po pierwsze wyróżniamy tutaj lifting inwazyjny, który jest najbardziej złożonym medycznie zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu. Podczas zabiegu skóra jest nacinana wzdłuż linii włosów oraz przed i za uchem. Są to kluczowe punkty, w których lekarz musi usunąć nadmiar skóry. Następnie zakładane są cienkie szwy, pozostawiając niewidoczną bliznę. Po operacji wymagana jest obserwacja lekarska, szwy zostaną zdjęte tydzień później, a ostateczny efekt operacji będzie widoczny dopiero po pół roku, kiedy opuchlizna ustąpi.

Jednak inne rodzaje chirurgii plastycznej są znacznie mniej inwazyjne. Na przykład zwiększenie objętości polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub mlekowego w głębokie warstwy skóry. Kwas wypełnia miejsca, w których utracił swoją twardość i elastyczność. Popularną metodą są również nici liftingujące. Nici te są również wstrzykiwane w odpowiednie partie twarzy, tworząc swoistą ramę napinającą skórę.