Czym jest stylizacja paznokci?

Czym jest stylizacja paznokci?

Czym jest stylizacja paznokci? Estetyka, kreatywność i dobre samopoczucie – wszystkie te elementy są zintegrowane we współczesnym zdobieniu paznokci. Obecnie nie chodzi już tylko o nadanie im kształtu i kreski koloru – metod i zastosowań jest wiele. 

Co wpływa na wygląd naszych paznokci?

Nie wszyscy wiedzą, że paznokcie to tak naprawdę warstwa naskórka. Są bardzo twarde, ponieważ jest to warstwa w pełni zrogowaciała i zawiera dużo keratyny. Oznacza to, że na wygląd i zdrowie naszych paznokci duży wpływ ma nasza dieta. Musi być bogata w witaminy C i B, a także żelazo, magnez, jod, cynk i wapń.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na stan naszych paznokci jest nasz tryb życia. Wiele prac domowych może mieć tragiczny wpływ na stan płytek, zwłaszcza jeśli użyjemy na nich silnych środków czyszczących.

Równie szkodliwe są warunki atmosferyczne – mróz i wiatr, a także silne słońce i gorące powietrze mogą negatywnie wpłynąć na wygląd i zdrowie paznokci.

Jak widać wiele czynników, z którymi spotykamy się na co dzień, może przyczynić się do pogorszenia wyglądu i zdrowia paznokci. Właściwa pielęgnacja płytki i jej stylizacja może pomóc.

Jak dbać o paznokcie?

Czym jest stylizacja paznokci?
Czym jest stylizacja paznokci?

Jeśli chcesz mieć zdrowe i piękne paznokcie, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na swoją dietę bogatą w witaminy i pierwiastki śladowe. Jeśli to nas nie zadowala, możemy dodać estetyki swoim paznokciom i zadbać o płytkę odpowiednio dobranym i wykonanym manicure.

Na co zwrócić uwagę rozpoczynając stylizację paznokci? Po pierwsze o piłowaniu ich zawsze w jednym kierunku – w ten sposób unikniemy rozłupywania deski. Pomocne może być również użycie odpowiedniego pilnika do paznokci. Najlepiej nadają się do tego pilniki szklane i papierowe. Niewskazane są jednak czynności, które zmuszają nas do długiego moczenia paznokci w wodzie.

Jakie są metody zdobienia paznokci?

Obecnie istnieje wiele sposobów na stylizację paznokci i każdy może znaleźć taki, który mu odpowiada. Żele do przedłużania paznokci można stosować do efektownych manicure, a także do manicure japońskiego, który pielęgnuje płytkę paznokcia i nadaje jej delikatny połysk.

Najpopularniejsze rodzaje stylizacji paznokci to:

  • stylizacja hybrydowa,
  • stylizacja żelowa,
  • akrylowy kształt,
  • tytanowy kształt,
  • japońska stylizacja.

Każde z tych podejść wygląda trochę inaczej – i każde ma swoje zalety i lojalnych zwolenników.

Stylizacja hybrydowa

Hybrydowe lakiery do paznokci to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na stylizację płytki paznokcia. Polega na lekkim opiłowaniu wierzchniej warstwy płyty, następnie nałożeniu pielęgnacyjnego podkładu, następnie lakieru bezbarwnego i utwardzeniu pod lampą. Chociaż daje ograniczone możliwości korekty kształtu desek, hybrydowe lakiery do paznokci są w stanie nadać im piękny, długotrwały kolor, który może utrzymywać się do trzech tygodni, zanim będzie trzeba go uzupełnić. W takim przypadku paznokieć jest stale wypoczęty i wzmocniony, chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, a na jego powierzchni można sobie wyobrazić naprawdę piękne wzory.

Stylizacja żelowa

Stylizacja żelowa przede wszystkim wydłuża i koryguje kształt naturalnej płytki paznokcia. Z tego powodu jest często używany do odbudowy paznokci, które zostały zniszczone lub obgryzione. Jednak to nie wszystko – kolorowe lakiery do paznokci pozwalają równie efektownie ozdobić dłonie, jak lakierami mieszanymi. Podobnie jak lakiery mieszane, żele wymagają utwardzania w lampie, dzięki czemu paznokcie wyglądają elegancko nawet do 3 tygodni po wykonaniu manicure.

Akrylowy kształt

Formowanie akrylowe jest jedną z najbardziej czasochłonnych metod, ale ma swoje niezaprzeczalne zalety. To manicure do zadań specjalnych – bardzo trwały i wytrzymały. Wytrzymuje nawet długotrwałe zanurzenie w wodzie i działanie ostrych środków czyszczących, nie wspominając o warunkach atmosferycznych. Proszek akrylowy szczelnie pokrywa płytę, chroniąc ją przed niekorzystnym wpływem środowiska.

Tytanowy kształt

Innym ciekawym podejściem do stylizacji jest stylizacja tytanowa. Jednak zamiast zwykłego lakieru stosujemy produkt wzbogacony tytanowymi płytkami. To dobrze wpływa na ich wygląd – stają się silne i dobrze odżywione. Każda dobra hurtownia akcesoriów do paznokci powinna być wyposażona w lakier tytanowy. Ten rodzaj manicure nie wymaga lampy utwardzającej, ale wymaga wiertła do jej usunięcia.

Japońska stylizacja

Żadne japońskie akcesoria do paznokci, żaden salon stylizacji paznokci nie może się bez niego obejść. To jeden z najlepszych sposobów na pielęgnację płytki paznokcia. Polega ona na tym, że najpierw ściera się górną warstwę paznokcia, następnie poleruje najpierw pastą, a następnie pudrem. Zarówno pasta, jak i puder zawierają keratynę i odżywcze pierwiastki śladowe, dzięki czemu wzmacniają paznokcie. Efekt jaki po tej stylizacji to lśniące paznokcie, które mają piękny kształt.