Przeciwwskazania do implantów dentystycznych

Przeciwwskazania do implantów dentystycznych

Przeciwwskazania do implantów dentystycznych – jak wszyscy wiemy, każdy słyszał o implantach dentystycznych. Jeszcze kilka lat temu większości ludzi w naszym kraju implanty dentystyczne kojarzyły się ze sporym luksusem. A na to zjawisko największy wpływ miała cena tego rodzaju operacji w naszej jamie ustnej w tamtym czasie. Na szczęście cena implantów dentystycznych właśnie spadła. Oznacza to, że więcej osób w naszym kraju może sobie pozwolić na takie operacje.

Przeciwwskazania do implantów dentystycznych

Warto również dodać, że implanty dentystyczne były, są i będą bardzo ważne w naszym życiu, ponieważ każdy z nas z czasem straci przynajmniej jeden naturalny ząb. Oczywiście utrata zębów wiąże się nie tylko ze złą higieną jamy ustnej, różnymi wypadkami, jak się powszechnie uważa, ale także z chorobami o innych źródłach, jak na przykład nowotwory jamy ustnej. W tym artykule chcemy dać Ci głębsze zrozumienie tematu implantów dentystycznych i, co najważniejsze, jakie są przeciwwskazania do implantów dentystycznych. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje będą dla Państwa bardzo pomocne. Zapraszamy!

Zabawne fakty na temat implantów dentystycznych

Czy wiesz:

 • Implanty dentystyczne mogą pozostać w jamie ustnej nawet do 15 lat
 • Implanty zębowe są dobre nie tylko dla zdrowia, ale także dla wyglądu
 • Implanty zębowe są całkowicie bezbolesne podczas zakładania
 • Implanty dentystyczne są wykonane wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, aby prawidłowo oddziaływać z Twoim organizmem
 • Implanty dentystyczne są prawie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów

Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać implanty dentystyczne. Jednak głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są następujące kwestie:

 • poprawia estetykę uśmiechu,
 • zwiększa pewność siebie,
 • poprawia zdrowie jamy ustnej,
 • zwiększa komfort psychiczny podczas interakcji z innymi,
 • poprawia zaburzenia mowy,
 • poprawia wygląd twarzy.

Czy są przeciwwskazania do implantów dentystycznych?

Przeciwwskazania do implantów dentystycznych
Przeciwwskazania do implantów dentystycznych

Trzeba powiedzieć, że operacja związana z implantami dentystycznymi, jak każda inna operacja, ma oczywiście pewne przeciwwskazania. Otóż ​​przeciwwskazaniami tymi są w szczególności: obecność choroby wieńcowej, obecność raka, obecność niedoczynności tarczycy, występowanie nadciśnienia tętniczego, zmaganie się z problemami z AIDS, zmaganie się z różnymi chorobami serca oraz walka z chorobami dziąseł i chorobami tkanki kostnej jamy ustnej.

Przede wszystkim należy pamiętać, że temu zabiegowi nie powinny poddawać się osoby bardzo młode, czyli dzieci, a także alkoholicy, narkomani i palacze. Bo wtedy jest prawie 100% szansa, że ​​wszczepiony implant dentystyczny nie zostanie zaakceptowany przez nasz organizm i tylko stracimy pieniądze wydane na jego wdrożenie.

Czy implanty tytanowe są nadal popularne?

Jeśli chodzi o kwestie związane z implantami tytanowymi, to trzeba najpierw powiedzieć, że są one oczywiście nadal w użyciu. Jednak to właśnie te implanty w większości przypadków wyglądają bardzo sztucznie i nie przypominają prawdziwych zębów w jamie ustnej. Ale oczywiście wszystko zależy od tego, który specjalista wykonał tytanowy implant. Bo jeśli specjalista zna się na swojej dziedzinie i ma w tym trochę praktyki, to ten implant będzie idealnie pasował do naturalnych zębów w naszej jamie ustnej.

Należy również zauważyć, że tytanowe implanty dentystyczne mają kilka istotnych zalet. To powiedziawszy, zalety obejmują to, że implanty te są tańsze w porównaniu z innymi rodzajami implantów dentystycznych i są bardzo trwałe. Otóż, jak pokazują liczne statystyki, implanty typu tytanowego uznawane są za najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju zużycie w porównaniu z implantami typu cyrkonowego.

Czym są implanty jednofazowe?

Implant jednofazowy to nic innego jak materiał, który zakłada się podczas jednej wizyty. Chodzi o montaż sztucznych zębów składających się z implantów jak i całej nadbudowy. Należy również powiedzieć, że obecnie implanty jednofazowe są najczęściej stosowane w chirurgii stomatologicznej.