Jak układać płytki na podłodze?

Jak układać płytki na podłodze?

Jak układać płytki na podłodze? Płytki podłogowe można układać na różne sposoby, w zależności od ich wielkości i koloru. Warto rozważyć podstawową technologię. Podczas układania jest ustalany na 1/5 lub 1/6 długości płytki podłogowej. W takim przypadku ważne jest przestrzeganie ustawionej wartości przesunięcia w całym zadaniu. Zmiana przesunięcia narusza integralność rysunku.

Płytki dekoracyjne nadają się do klasycznych prostych i ukośnych układów we wszystkich rodzajach pomieszczeń, w tym w kuchniach, łazienkach i przedpokojach. Gdzie mogę kupić wysokiej jakości i tanie materiały? Outlet oferuje płytki w atrakcyjnych cenach, w różnych wzorach i kolorach.

Jak układać płytki na podłodze – wzór?

Obejmuje kształty proste i kątowe. Metoda ta charakteryzuje się możliwością wykorzystania w kompozycji materiałów o różnej fakturze: na przykład można w niej połączyć dwa różne odcienie lub wzory. Płytki dekoracyjne można układać w jednej, dwóch lub trzech wąskich płytkach. W takim przypadku możesz zmienić wzór wykończenia podłogi. Istnieje możliwość ułożenia 2 płytek po skosie, 1 do 3 płytek, 2 płytek w linii prostej oraz płytek o różnej długości w linii prostej.
Układ płytek dekoracyjnych w szachownicę składa się z kwadratowych elementów. Charakterystyczną cechą tej metody jest stosowanie płytek o różnych kształtach. Na przykład duże kwadratowe płytki podłogowe można wykorzystać, łącząc je w określony wzór z wąskimi paskami, które tworzą kwadraty o tej samej wielkości. Kierunek wąskich pasków może być różny, co gwarantuje oryginalność wzoru powłoki.

Tkanie to często stosowana metoda układania płytek dekoracyjnych. To jeden z najprzyjemniejszych sposobów układania płytek podłogowych. Wygląda oryginalnie i wiernie imituje parkiet. Układa się płytki zgodnie z zasadą splotu płóciennego. Wygląda stylowo i nie potrzebuje dodatkowych ozdobników. Jednocześnie, aby bardziej zbliżyć się do wzoru parkietu, w kompozycji można zastosować płytki o różnych rozmiarach i kształtach. Metoda jest pracochłonna, ale efekt jest o wiele ciekawszy niż proste wzory. Outlety oferują szeroki wybór niedrogich płytek, dzięki czemu można wybrać idealną kolekcję i ułożyć je we wzór szachownicy lub plecionki.

 

Jak układać płytki na podłogach o różnych podłożach?

Jak układać płytki na podłodze?
Jak układać płytki na podłodze?

Układanie płytek na płytkach jest powszechną metodą. Przed ułożeniem płytek na podłodze należy je odkurzyć i wyczyścić alkalicznym środkiem czyszczącym. W razie potrzeby zagruntować powierzchnię. Jeśli podłoże jest nierówne, należy je wyrównać środkiem samopoziomującym. Użyj specjalnego kleju i upewnij się, że nowe szwy nie zachodzą na stare. Płytki dekoracyjne można również układać na podłogach wykonanych z płyty wiórowej, drewna lub podobnych materiałów.

Do układania płytek podłogowych stosuje się specjalny klej lub klej z dodatkami oraz specjalną szpachlówkę plastyczną lub mieszankę z dodatkami. Należy go nakładać wałkiem lub pędzlem przed wyrównaniem. Na słabo chłonne podłoża porowate lub drewniane stosuje się specjalne mieszanki, które tworzą warstwę pomiędzy podłożem a klejem. Pozwala to na wzmocnienie przyczepności płytki do podłoża. Masę samopoziomującą nakładać pacą do uzyskania równej powierzchni podłoża.

Fugę nakładać miękką gumową pacą, wypełniając przestrzenie między płytkami (fugi). Klej do płytek jest zwykle suchą mieszanką zmieszaną z wodą i nałożoną pacą grzebieniową. Konieczne jest ułożenie płytek w taki sposób, aby każdy rząd kończył się przy drzwiach wejściowych lub głównym wejściu do pomieszczenia.

Układanie płytek na podłodze – proces pracy

Układanie należy rozpocząć od dwóch ściśle prostopadłych osi. Aby zobaczyć, jak prawidłowo ułożyć płytki za pomocą zaznaczonych linii, możesz narysować 2 pionowe osie na podłodze, przechodzące przez środek pomieszczenia lub przez środek głównego wejścia. Przed ułożeniem ceramicznych płytek https://ceramixplytki.pl podłogowych płytki układa się bez przyklejania do ścian pomieszczenia wzdłuż narysowanej osi.

Aby prawidłowo ułożyć płytkę dekoracyjną, należy najpierw przykleić płytkę w pobliżu ściany naprzeciwko wejścia. Pierwszy rząd będzie się składał z całych płytek, przycięte płytki należy ułożyć później. Za pomocą pacy rozprowadź klej na niewielkiej powierzchni podłogi i wygładź go pacą zębatą. Umieść płytki dekoracyjne na kleju. W przypadku płytek o wymiarach 20 x 20 cm lub większych nałożyć dwie warstwy kleju: na podłogę i na płytkę. Aby przykleić płytki, wystarczy nałożyć na nie cienką warstwę kleju.

Użyj plastikowego krzyżyka, aby zachować tę samą szerokość szwu. Szerokość fugi zależy od wielkości płytki i zamierzonego wyglądu. Wystające płytki należy wyrównać gumowym młotkiem lub drewnianym klockiem. Pamiętaj, aby zdjąć plastikowy krzyżyk zanim klej stwardnieje. Usuń nadmiar kleju. Pozostaw płytki dekoracyjne do wyschnięcia na 24 godziny przed fugowaniem i nie chodź po nich. Po fugowaniu płytek przetrzeć powierzchnie spoin wilgotną ściereczką, aby zapewnić lepszą przyczepność mieszanki.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl