Jaki ochraniacz na haluksa wybrać?

Jaki ochraniacz na haluksa wybrać?

Jaki ochraniacz na haluksa wybrać? Haluks, nazywany także paluchem koślawym, to szczególnie uciążliwa dolegliwość, która skutecznie utrudnia i uprzykrza codzienne funkcjonowanie. Zaawansowane schorzenie prowadzi do powstawania kolejnych zniekształceń stopy, co w rezultacie może nawet pozbawić chorego możliwości swobodnego poruszania się. Bardzo ważna jest więc odpowiednia profilaktyka zapobiegająca pojawieniu się problemu lub – jeżeli już wystąpi – jak najwcześniejsze podjęcie właściwego leczenia. 

Przyczyny powstawania haluksów

Na powstawanie tak zwanego palucha koślawego składa się najczęściej nie jeden, a wiele czynników. Bardzo często stoją za nim czynniki genetyczne, a także predyspozycje związane z wiekiem. Ponadto na prawdopodobieństwo pojawienia się problemu haluksa wpływa także noszenie zbyt ciasnego lub wąskiego obuwia, długotrwałe noszenie butów na wysokim obcasie, a także czynniki wewnętrzne – osłabienie aparatu więzadłowego stopy, płaskostopie oraz wrodzone lub nabyte deformacje kości śródstopia. 

Niestety na niektóre z czynników powodujących powstawanie haluksów nie mamy większego wpływu. Możemy jednak na miarę swoich możliwości zadbać o odpowiednią pielęgnację i zdrowie swoich stóp. Dotyczy to przede wszystkim starannego dopasowywania obuwia, jak i ograniczenie wielogodzinnego chodzenia w butach na wysokich obcasach. Warto także skorzystać z pomocy i fachowej opinii podologa lub lekarza ortopedy, którzy zbadają stan i budowę naszych stóp, jednocześnie informując nas o tym, w jakim stopniu jesteśmy zagrożeni prawdopodobieństwem pojawienia się palucha koślawego.

 

Jak radzić sobie z haluksami?

W celu zminimalizowania nasilającego się wraz z pojawiającym się haluksami dyskomfortu warto włączyć do swojej codziennej rutyny odpowiednie ćwiczenia. Ponadto dobrym nawykiem jest także chodzenie w starannie dobranych, nierzadko leczniczych, ortopedycznych butach. Popularnym i skutecznym rozwiązaniem są również ochraniacze na haluksa, dzięki którym możliwe jest korygowanie nawet już wcześnie zauważonych objawów palucha koślawego. 

Jak działają aparaty korekcyjne na haluksy?  

Jaki ochraniacz na haluksa wybrać?
Jaki ochraniacz na haluksa wybrać?

Aparaty korekcyjne to nowoczesne i wyjątkowo praktyczne akcesoria podologiczne, które skutecznie korygują powstałe wskutek pojawienia się haluksa zniekształcenia. Ochraniacze zakładane bezpośrednio na haluks oraz duży palec u nogi mogą być używane we wczesnym lub średnio-zaawansowanym stadium rozwoju dolegliwości. Niestety, kiedy schorzenie jest już dalece zaawansowane, może wymagać bardziej radykalnych kroków leczenia, takich jak zabieg chirurgiczny. 

Ochraniacz na haluksa wspomaga walkę z tą uciążliwą dolegliwością, przyczyniając się nie tylko do wyraźnego skorygowania kształtu kości, ale także prawidłowego, wzajemnego położenia dwóch pierwszych palców u stóp. Aparaty działają powoli, lecz systematycznie, a efekty ich pracy widoczne są przez długi czas. Przywracają nie tylko prawidłową budowę stopy, ale także komfort codziennego funkcjonowania pacjenta. 

Jakie ochraniacze na haluksy wybrać?

Ochraniacze na haluksy to obecnie popularne i chętnie wybierane akcesorium lecznicze. W związku z ich stale rosnącą popularnością na rynku pojawia się wiele tego typu produktów, niekoniecznie zadowalającej jakości. Dlatego też najważniejszym aspektem przy wyborze ochraniaczy na haluks są ich klasa i jakość wykonania. Ochraniacz powinien być produktem stworzonym z nienagannej klasy materiałów, najlepiej posiadającym także oficjalne certyfikaty ISO, które stanowiłyby potwierdzenie jego najważniejszych walorów. 

Warto wybierać ochraniacze wyłącznie spośród sprawdzonych i zaufanych marek, cieszących się uznaniem szerokiego grona zadowolonych klientów. Taką marką jest z pewnością firma Podohelp, znana z produkcji wysokiej jakości odciążeń i ochraniaczy podologicznych, stanowiących niezastąpioną pomoc dla każdego specjalisty podologa, jak i jego pacjentów. Marka odznacza się doskonałej klasy asortymentem o wysokiej skuteczności, ale i estetycznym, nowoczesnym wyglądzie. 

To właśnie produkty marki Podohelp będą zdecydowanie dobrym wyborem dla wszystkich poszukujących ochraniaczy zarówno dla swoich pacjentów, jak i dla siebie. Wśród nich znaleźć można różnych rozmiarów, doskonale dopasowujący się do stopy ochraniacz żelowy wyposażony w dodatkowy, praktyczny separator. Ochraniacz ten wykonany jest z wysokiej jakości materiału, jakim jest żel nawilżający Deramed z zachowaniem najwyższych standardów produkcji i bezpieczeństwa. Produkt łagodzi ucisk w obrębie dużego palca, a także skutecznie redukuje ból i przywraca komfort pacjentowi. Dzięki obecności praktycznego separatora ochraniacz minimalizuje także ryzyko zachodzenia na siebie obu palców, nie dopuszczając tym samym do powstania odparzeń i podrażnień. 

Ochraniacze żelowe marki Podohelp są wygodne i bezpieczne; z powodzeniem można nosić je nawet przez kilkanaście godzin bez żadnych obaw o powstawanie nieestetycznych i bolesnych podrażnień.