Systemy fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne – technologia fotowoltaiczna (PV) jest wykorzystywana do zasilania domów od wielu lat i nie bez powodu. Panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachach budynków mogą pochłaniać bardzo dużo energii słonecznej.

Moduły słoneczne

Moduły te występują w dwóch różnych kategoriach: krzem krystaliczny i krzem cienkowarstwowy. Górna część modułu z krzemu krystalicznego pokryta jest szkłem hartowanym. Tył to winylowy materiał winylowy. Chroń ogniwa słoneczne przed wilgocią. Najbardziej wydajne ogniwa z krzemu krystalicznego to krzem monokrystaliczny, wykonany z kawałków dużego pojedynczego wlewka lub terrarium. Z drugiej strony komórki polikrzemowe lub polikrzemowe składają się z wielu małych kryształów krzemu, które pojawiają się w postaci kropel. Ich wydajność wyjściowa jest niższa. Moduły kryształowe działają najlepiej w niższych temperaturach. Tył modułu jest dobrze wentylowany. Zainstaluj go tak, aby były wystawione na działanie zimnego powietrza.

Cienkowarstwowe krzemowe moduły słoneczne zawierają cienką warstwę, która generuje prąd stały pod wpływem światła słonecznego. Takie warstwy można osadzać na tanich podłożach, takich jak szkło lub tworzywa sztuczne, w celu wytworzenia modułów o różnych rozmiarach. Krzem amorficzny był kiedyś najczęściej stosowaną technologią cienkowarstwową, ale coraz częściej stosuje się również inne materiały cienkowarstwowe, takie jak tellurek kadmu i arsenek miedziowo-indowo-galowy. Zaletą tej techniki jest łatwiejsze nakładanie warstw na materiał oraz prostszy montaż. Ponadto wiąże się to również z niższymi kosztami podłoża lub materiałów konstrukcyjnych, łatwością produkcji i przydatnością do zastosowań na dużą skalę. Moduły cienkowarstwowe są mniej wydajne niż moduły krystaliczne, ale wszystkie są w konkurencyjnej cenie. Ta technologia zmniejsza wydajność nawet o 10% przy pierwszym wystawieniu na działanie promieni słonecznych, ale szybko osiąga znamionową moc wyjściową.

 

Koniecznie zapoznaj się z ofertą realizacji fotowoltaiki :

 

Wybierz system fotowoltaiczny

Systemy fotowoltaiczne
Systemy fotowoltaiczne

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem systemu fotowoltaicznego http://www.gmstarbud.pl/realizacje/. Wielkość systemu zależy od naszych potrzeb i budżetu. Jeśli chcemy samowystarczalnego systemu, twoje oczekiwania dotyczące wydajności obejmują dość stabilne zasilanie. Większy kąt przechyłu zwiększa produkcję energii zimą kosztem energii produkowanej latem. W przypadku systemów podłączonych do sieci znamionowa moc wyjściowa zainstalowanego falownika wpływa na moc dostarczaną z panelu słonecznego. Dopasuj falownik do wymaganej wielkości systemu i zainstalowanej tablicy fotowoltaicznej. Jeśli jednak planujesz rozbudowę swojej instalacji fotowoltaicznej w późniejszym terminie lub jeśli występują duże różnice w oczekiwanej mocy słonecznej, często taniej jest zainstalować większy falownik. W ten sposób zwiększamy zasięg systemu.

Moduły słoneczne wytwarzają najwięcej energii, gdy są skierowane bezpośrednio na słońce. Powinny być instalowane w taki sposób, aby uzyskać maksymalne światło słoneczne. Jeśli Twoja konkretna instalacja wymaga ładowania latem, aby uzyskać maksymalną moc słoneczną (obciążenie szczytowe).

Efektywność energetyczna domu

Zanim zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną, powinieneś zbadać zużycie energii i rozważyć potencjalną poprawę wydajności. Zanim wybierzesz system fotowoltaiczny, musisz znać całkowite zużycie energii elektrycznej, aby wziąć pod uwagę tanie i łatwe do wdrożenia wskaźniki wydajności.

Audyt energetyczny domu może pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób zużywasz energię i jakie kroki należy podjąć, aby Twój dom był bardziej wydajny. Korzystaj ze sprzętu i elektroniki bardziej efektywnie i rozważ zakup sprzętu o wysokiej wydajności. Przestaw się na energooszczędne oświetlenie, takie jak żarówki LED. Jeśli używasz energii elektrycznej do ogrzewania i chłodzenia, Twoje potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia znacząco wpłyną na ilość potrzebnej energii.

Oceń swój potencjał słoneczny

Zanim zdecydujesz, jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną w swoim domu, oceń swoje potencjalne zużycie energii. Technologia fotowoltaiczna wykorzystuje bezpośrednie i rozproszone światło słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Jednak to, ile energii wytwarza system słoneczny w danym miejscu, zależy od tego, ile energii do niego dociera i od wielkości samego systemu.

Panele fotowoltaiczne i moduły fotowoltaiczne

Służą do wychwytywania energii słonecznej i dostarczania prądu stałego do systemu. Panele słoneczne i moduły są ze sobą połączone, tworząc panele fotowoltaiczne. Panele słoneczne mogą mieć wiele kształtów, rozmiarów i mocy wyjściowych, aby dopasować je do konkretnych zastosowań i projektów. Panele można zwykle montować poziomo lub pionowo, aby jak najlepiej dopasować je do przestrzeni instalacyjnej. Mogą być dostarczane z ramą do montażu na wsporniku, takim jak dach lub w ziemi, lub dostarczane bez ramy do integracji z dachami i innymi konstrukcjami, takimi jak ściany solarne i fasady budynków. Falowniki fotowoltaiczne przetwarzają prąd stały dostarczany przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny do użytku w budynkach i wyprowadzania do sieci krajowej.

GM Starbud fotowoltaika
Składowa 25
27-200 Starachowice
518480305
www.gmstarbud.pl
Virtussun fotowoltaika
ul. Lipinowska 27
87-100 Toruń
696 200 000
www.virtussun.pl