Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie: kto może obstawiać? Myślisz, że wiesz dużo o sporcie? Kiedy przewidujesz wynik meczu piłkarskiego, czy zwykle go trafiasz? Teraz chcesz iść dalej? Czy zamierzasz obstawiać z odpowiednią firmą online? Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Sprawdź jak wygląda pisanie na stałych punktach i encjach online. Dowiedz się, kiedy konto internetowe jest zablokowane.

Jak to jest obstawiać stacjonarnie?

Obecnie gracze mają kilka opcji, jeśli chodzi o stawianie zakładów. Główne podziały to stacjonarne (w lokalizacjach naziemnych) i online (lub można obstawiać dzięki aplikacjom mobilnym). Jak wygląda pierwsza opcja? Zakłady są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich. To trochę tak, jakby zakazać sprzedaży alkoholu nieletnim. W niektórych sklepach papierniczych nie jest to w pełni respektowane. To samo dotyczy punktów bukmacherskich. Jeśli chodzi o prawo, osoby poniżej 18 roku życia nie powinny mieć możliwości obstawiania zakładów, ale praktyka jest inna.

Jak wygląda proces obstawiania?

Zakłady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie

Nie ma tu nic skomplikowanego, choć jeśli ktoś gra po raz pierwszy, niektóre rzeczy mogą być dla niego nieco tajemnicze. Każde wydarzenie oferowane przez bukmachera ma swój własny numer. Trzeba to wiedzieć, żeby przewidzieć np. mecz piłki nożnej. Załóżmy, że chcesz postawić na mecz pomiędzy Realem Madryt a Barceloną o numerze 1000. Więc powinieneś to zapisać na kartce papieru. Obok powinien znajdować się typ. Możesz wybierać spośród różnych zakładów ante lub side.

Typ najlepiej zapisać w odpowiedniej formie, aby obsługa bukmachera mogła szybko wprowadzić go do systemu. Wygrana gospodarzy to 1, remis to x, a wygrana gości to 2 (są to podstawy dla klasycznych zakładów 1×2). Załóżmy, że chcesz przewidzieć, powiedzmy, więcej niż 2,5. Numer na to wydarzenie to 2000. Musisz więc wpisać 2000 – 2 („dwójka” oznacza, że ​​myślisz, że w całym meczu padnie więcej niż 2,5 bramki).

Jeśli nadal nie wiesz, jak prawidłowo rejestrować swoje zakłady, zawsze możesz poprosić o pomoc bukmachera. Jednak dobrze byłoby dowiedzieć się, jak szybko i sprawnie wysyłać kupony. Pamiętaj o jednym. Na kuponie musisz wpisać kwotę, którą chcesz zagrać. Alternatywnie możesz powiedzieć to na głos podczas stawiania zakładu. Następnie kupon zostanie wydrukowany. Warte spróbowania. Jeśli jest jakiś błąd, nadal można go zastąpić poprawnym. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie wyrzucać tego papierowego kuponu. Ponieważ jeśli wygrasz, Twoje wygrane zostaną dodatkowo wypłacone.

Kiedy wymagany jest identyfikator?

Zwykle nie jest to konieczne, ale są pewne wyjątki. Może to być na przykład potwierdzenie wieku. Jeśli pracownicy bukmachera nie chcą łamać prawa i mają w tej sprawie zastrzeżenia, czasami wymagane są dokumenty tożsamości. Jest to również koniecznością, gdy dany klient dużo wygrywa.

To kupony od 2280 zł. Podlegają one dodatkowemu 10% podatkowi. Również zwykli bukmacherzy muszą odnotowywać wygrane powyżej tego poziomu. Dlatego gracze, którym uda się wygrać, zostaną „wylogowani”. Nie musisz się martwić, ponieważ profesjonalni bukmacherzy zrobią wszystko, aby dane były odpowiednio chronione.

Żadna nieupoważniona osoba nie ma do nich dostępu. Są jednak sposoby, aby tego uniknąć (zgodnie z przepisami). Na przykład, jeśli masz 2500 zł do wygrania jednego kuponu (200 zł), lepiej zagrać dwoma kuponami po 100 zł. Wtedy otrzymasz 1250 zł. W razie potrzeby unikniesz dodatkowych podatków. Nie trzeba też okazywać dowodu osobistego.

Kto może grać online?

W przypadku zakładów o stałym punkcie gry anonimowe mogą osiągnąć pewien punkt. Jeśli jednak ktoś chce obstawiać często i za pokaźną kwotę (co wpływa na stosunkowo duże wygrane), prędzej czy później będzie musiał się odsłonić. Gry online wymagają przejrzystości od samego początku. Wszyscy bukmacherzy muszą przestrzegać prawa. Na przykład osoby poniżej 18 roku życia nie mogą stawiać zakładów.

Jak zweryfikować zdalnie? Zanim będziesz mógł dokonać pierwszej wypłaty, musisz potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu należy przesłać np. zeskanowaną kopię dowodu osobistego. W przypadku bukmacherów będzie to dowód na to, że dana osoba jest pełnoletnia. Jeśli klient wygra więcej niż 2280 zł, podmiot niezwłocznie uzyska niezbędne dane sprawdzające. Taka polityka ma również zapobiegać „praniu brudnych pieniędzy”. Pisanie w Internecie jest łatwiejsze. Wystarczy wyszukać wydarzenie, które Cię interesuje i kliknąć odpowiedni typ. Następnie należy wprowadzić stawkę i zweryfikować kupon. Jeśli wygrasz, odpowiednia kwota zostanie automatycznie zaksięgowana na Twoim koncie.

Kiedy konta internetowe są blokowane?

Na przykład, jeśli okaże się, że dana osoba nie ukończyła 18 lat lub nie zarejestrowała danych w tym celu. Blokowanie może również wystąpić, na przykład, gdy istnieje wiele kont dla jednego adresu IP. Podejrzewa się, że ktoś próbuje szantażować bonus powitalny…